Kosárlabda

ÉLŐ: UNIQA-Euroleasing Sopron – UNI SEAT Győr, 55-61. Bajnok a Győr!

1. negyed:

A Győr 16-14-re vezet az első negyed után. A hazaiaknál a két magas ember, Horti Dóra és Olga Kurasova szerezték a pontok nagy részét, míg a vendégek közül Bujdosó Nóra dobott egy negyed alatt majdnem 10 pontot!

2. negyed:

Ezúttal már Sopron szája íze szerint alakultak a dolgok! Horti Dóra megállíthatatlan (12 pont), míg a túloldalon Hollingsworth egyelőre nagyon gyenge. A győrieknek volt egy négy perces gólcsendje, akkor fordított a Sopron, a vendégekben a 9 pontos Rasheed Rita tartotta a lelket a második játékérszben.

3. negyed:

Fergetegesen kezdett a Sopron, Kurasova vezérletével már 11 pont is volt a hazaiak előnye, a hajrára azonban előbb közelebb jött a Győr, de csak azért, hogy aztán újra leszakadjon (50-43). Holligsworth továbbra is gyengén muzsikál a vendégcsapatban, ahol Bujdosó és Rasheed viszi a prímet.

Hiába vezetett már összesítésben 2-1-re a győri csapat, a Sopron (csakúgy, mint egy évvel korábban, Pécsett) idegenben tudott nyerni a párharc negyedik mérkőzésén, így megint csak hazai pályán szerezheti meg a bajnoki címet.

4. negyed:

A negyed elején mindkét csapat 2-2 pontot szerzett, majd utána két percig egyik csapat sem szerzett pontot, így hét perccel a vége előtt 52-45 volt az állás. Ezután jött a bámulatos Győri feltámadás, Rasheed szerzett két kosarat egymás után, melyre egy büntetővel és egy kettessel reagált a Sopron, ezután pedig Bujdosó is megvillant, melynek következtében már csak három pont volt a két csapat között a különbség.

Folytatódott a hazaiak szétesése, míg a győri oldalon először Hollingsworth, majd Ciglar dob kosarat, mellyel átvette a vezetést a Győr. Tovább fokozván a pánikot egy eladott labda után büntetőhöz jutott a Győr, ebből egyet értékesítettek is a vendégek, így már két ponttal vezettek. Ezután Ciglar közelről volt eredményes, majd Rasheed szerzett labdát, melyből Simon Zsófia  dobott pontot, eldöntve ezzel a találkozót. 61-55-re nyert a Győr, és ezzel a klub történetében először bajnoki címet ünnepelhetnek a lányok!

A negyedik mérőzésen a Sopron rendkívül rutinos játékkal győzte le a győrieket.